Rozhodnutí zřídit v prostorách sokolovny němý biograf padlo v roce 1924. Měly se tak nashromáždit prostředky pro činnost spolku.
Začaly tedy stavební úpravy, jejichž cílem bylo zajistit prostory pro promítací kabinu a sál. Když skončily ony nezbytnosti, mohlo se začít. A vězte-stálo to za to. Jako první se měl čest předvést český film „Ujařmení“, který vidělo mnoho diváků. Jelikož ale byla k dispozici pouze jedna promítačka, film se někdy i sedmkrát přerušoval, Přesto si však získal řady příznivců z celého okolí. Aby ne! Vždyť do biografu se tehdy dalo zajít pouze v Jilemnici nebo ve Staré a Nové Pace.

Ve čtyřicátých letech dvacátého století došlo k 1. významné modernizaci kina, jejíž následkem do té doby němý film konečně promluvil. První zvukové představení proběhlo 19.12. 1937 a v této podobě přežilo kino až do roku 1956, kdy se nechala rozšířit promítací kabina tak, aby se tam vešly dva stroje. V letech 1965-66 se tehdejší rada MNV rozhodla zřídit širokoúhlé kino, jako páté v okrese Semily. Jeho provoz zahájil dne 5.5.1966 širokoúhlý film „Kapitán Fracasse“.
V 70. a 80. letech se kino postupně modernizovalo. V roce 1969 kino obdrželo tehdy moderní promítací stroje MEOPTON IV, které, po generální opravě v roce 1983, perfektně slouží až dodnes. V 80. letech byly prováděny další modernizace (např. obložení sálu koženým materiálem, což znamenalo zlepšení akustiky.)

Technické vybavení
V samých počátcích bylo naše kino vybaveno pouze jedním promítacím strojem. Ten zakoupil tehdejší provozovatel od soukromé firmy EMVES z Uhlířských Janovic. Promítal se pouze němý film a během představení se musel film i několikrát přerušovat.(film se dodnes dělí na 5-8 dílů) Jednalo se o stroj PRIMAX

V roce 1937 se na stroj PRIMAX dosadilo zvukové zařízení zn. PHILIPS se snímačem zvuku Bauer.
V roce 1956 proběhlo rozšíření promítací kabiny. Mohlo se tedy promítat se dvěma stroji. V letech 1964-1966 byla prováděna přestavba sokolovny a spolu s ní i kina. Vybudovalo se kino „širokoúhlé“, tehdy jako 5. v okrese. (t.j. poměr výšky obrazu a jeho šířky 1:2,35) Kvůli tomu se musela přebudovat elektroinstalace, bylo postaveno zařízení pro skloněnou podlahu, instalováno širokoúhlé plátno a tři opony. Došlo i k další výměně původních strojů za promítací stroje MEOPTON III.

Ty obec tehdy obdržela z Rokytnice nad Jizerou. V Kruhu se ale dlouho neohřály, protože byly v roce 1969 vyměněny za v té době nejmodernější stroje MEOPTON IV. Ty ostatně spolehlivě slouží svému účelu dodnes. V roce 1975 se dále modernizoval sál. Od té doby je vybaven 210 čalouněnými sedadly a stěny obloženy koženkovým čalouněním. V roce 1983 byla provedena generální oprava strojů a nakoupeny nové usměrňovače pro xenonové výbojky, určené pro promítání obrazu. Tím se prakticky završil proces modernizace kina, které se tak stalo jedním z nejmodernějších v okrese. Dnes se ale může zdát, že je naše vybavení již zastaralé. Nutno ovšem podotknout, že k významnějším modernizacím nedocházelo ani v okolních kinech a některá kina v sousedních obcích musela ukončit svůj provoz. V současné době můžeme tedy stále nabídnout stejně kvalitní kulturní zážitek jako ostatní kina v okrese, možná i v kraji.
Současnost
Po digitalizaci jsme začali promítat v prosinci 2016 a začali jsme tehdy vlastně hitem Anděl Páně 2, Tehdy se sešlo téměř 100 diváků. V dubnu roku 2017 jsme promítání přerušili kvůli probíhající rekonstrukci celého objektu, kde sídlí i naše kino. Ten čas jsme využili k dalšímu vylepšení. Nechali jsme nainstalovat nové plátno, které poskytuje jasnější a čistší obraz a to, že je při té příležitosti instalováno plátno větší než původní, to už je jen takový bonus. A mimoto jsme vylepšili i zvuk instalací moderního systému pro zvuk 7,1. Kino je nyní vybaveno tak, že jej mohou využít i četné spolky, které v obci pracují. Lze promítat videa, která při práci těchto spolků vznikla, včetně fotek, prezentací a podobně. A co je také velmi důležité, už nepotřebujete teplé oblečení, protože kino je příjemně vytopené.
